середа, 9 квітня 2025 р.

Попередження правопорушень серед неповнолітніх, недопущення їх втягнення у протиправну діяльність та вербування спецслужбами РФ

Саме про це говорили з учнями 7-Б класу на виховній годині. ЯК НЕПОВНОЛІТНІ ОПИНЯЮТЬСЯ В ПРОТИПРАВНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ? 🔺 Тиск з боку однолітків або дорослих. 🔺 Вплив соціальних мереж, ігор, деструктивних спільнот. 🔺 Обіцянки матеріальної вигоди або статусу. 🔺 Маніпуляції, шантаж, залякування. НЕБЕЗПЕКА ВЕРБУВАННЯ ДІТЕЙ СПЕЦСЛУЖБАМИ РФ 📢 Вербувальники можуть використовувати соцмережі, анонімні месенджери, онлайн-ігри. 📢 Основні методи впливу: психологічний тиск, шантаж, виманювання особистих даних, обіцянки грошової винагороди. 📢 Основна мета вербувальників – залучення дітей до збору інформації, провокаційних або незаконних дій. КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ПО ДОПОМОГУ? 📞 Національна поліція України – 102 📞 Кіберполіція України – www.cyberpolice.gov.ua 📞 Служба у справах дітей – (ваш регіональний номер) 📞 Гаряча лінія щодо безпеки дітей – 116 111

понеділок, 7 квітня 2025 р.

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році. Сьогодні до учнів 7-Б класу завітала медична сестра Головань О.П. Вона провела цікаву бесіду, в якій наголосила ,що здоров’я – це безцінний дар. Його треба шанувати, не витрачати, а примножувати. Здавна люди берегли здоров’я. І щоб про нього дбали інші, відвели окремий день 7 квітня – Всесвітній день здоров’я. Людина, яка не хворіє, почувається впевнено, бо вона усвідомлює, що керує своїм здоров’ям, є його господарем. Саме тому з раннього дитинства треба дотримуватися здорового способу життя. Піклуватися про своє здоров’я – це актуально, модно і престижно!

середа, 19 березня 2025 р.

Безпечні канікули

З понеділка, 24 березня , починаються весняні канікули. Щоб вони пройшли добре, треба пам'ятати про безпеку життєдіяльності. На виховній годині учні 7-Б класу пригадали правила безпечної поведінки на дорозі, правила пожежної безпеки, поведінки під час повітряної тривоги, правила поводження з газо- та електроприладами, правила мінної безпеки. Знання правил поведінки збережуть здоров’я і життя!

понеділок, 10 березня 2025 р.

«В серцях українців навіки Тарас»

Щорічно 9 та 10 березня, відповідно до дня народження і смерті, увесь світ, а особливо Україна, вшановує пам’ять Тараса Шевченка. Учні 7-Б класу теж говорили про відомого і невідомого Кобзаря. Мельник І.А розповіла про маловідомі факти із дитинства Тараса Шевченка, а Чабанова М.Д.- шкільний бібліотекар, провела вікторину , цікаві та змістовні питання якої відкрили для учнів нові сторінки з життя Тараса Шевченка. Учні підготували та прочитали вірші великого Тараса. Усе це сприяє тому, щоб пам'ять про Тараса Григоровича Шевченка завжди жила в наших серцях.

четвер, 27 лютого 2025 р.

Вітаємо переможців!

Сьогодні, 27.02.2025, відбувся черговий чемпіонат з гри «Що? Де? Коли?» серед учнів 7-8 класів.Гра була надзвичайно цікавою! Команда нашого класу у складі Долгополенка Нікіти, Болдуєва Михайла, Погорєлої Євгенії, Пошви Софії, Шематонова Клима , Герасимова Назара посіла 1 місце. Вітаємо наших переможців! Так тримати!

понеділок, 17 лютого 2025 р.

День Героїв Небесної Сотні

Щорічно в Україні 20 лютого відзначається «День Героїв Небесної Сотні». 11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день. У цьому документі сказано: «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України». На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку стали і герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя.То чи може бути забутою кров героїв, пролита на вулицях Києва? Чи можемо ми, живі, забути тих, хто вііда життя за незалежність? Відповідь- «Ні!»

середа, 5 лютого 2025 р.

Всесвітній день читання вголос

У першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Це свято зініціював у 2010 році Міжнародний освітній проєкт «LitWorld». Цей день присвячений популяризації читання, розвитку грамотності та заохоченню людей читати книжки вголос , адже читання — це не лише корисна навичка, а й спосіб об'єднання людей та передачі історії та знань.Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями. Людей у всьому світі заохочують взяти книгу в руки, знайти аудиторію і читати вголос, демонструючи креативну силу читання. Бібліотека нашого ліцею закликає у цей день приносити свої улюблені книги і ділитися уривками з них з іншими.Цей день заохочує дітей взяти в руки книгу, читати вголос, демонструючи креативну силу читання.

понеділок, 27 січня 2025 р.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Щорічно 27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Цю дату обрано не випадково. Саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау. Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Вічна пам’ять мільйонам невинних жертв Голокосту.

середа, 22 січня 2025 р.

День соборності України

День соборності України - велике державне свято, яке традиційно відзначають 22 січня.У цей день у 1919 році в Києві було підписано Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Документ проголошував створення єдиної української держави та об'єднання двох армій. У 1991 році Україна здобула незалежність. А з 1999 року почали офіційно відзначати День соборності України, який за радянських часів був заборонений. Зазвичай у цей день люди об'єднуються у живий ланцюг. Уперше таким чином українці зібралися 1990 року на честь 71-річчя Акту злуки. Довжина ланцюга становила понад 770 км - від Івано-Франківська до Києва через Стрий, Львів, Рівне та Житомир. Понад 3 мільйони людей взяли участь в акції. З Днем соборності України! Нехай Україна буде сильною, процвітаючою державою!

вівторок, 21 січня 2025 р.

Година психолога "Підлітковий вік"

Сьогодні, 21 січня, ПлаксаКатерина Миколаївна провела у 7-Б класі годину психолога на тему "Підлітковий вік та його особливості". Вона ознайомила учнів з фізіологічними та соціально-психологічними змінами, характерними для цього періоду. Разом з учнями обговорили власний досвід і зміни, які спостерігають у собі діти. У рамках групової роботи створили "Шлях взаєморозуміння", де написали поради для батьків,які допоможуть краще зрозуміти підлітків і підтримати їх у цей непростий час. Для закріплення знань виконали вправу "Вгадай букву — відкрий слово" та отримали рекомендації від психолога, як зробити підлітковий вік періодом приємних спогадів. Вдячні Катерині Миколаївні за змістовну та цікаву зустріч.

Попередження правопорушень серед неповнолітніх, недопущення їх втягнення у протиправну діяльність та вербування спецслужбами РФ

Саме про це говорили з учнями 7-Б класу на виховній годині. ЯК НЕПОВНОЛІТНІ ОПИНЯЮТЬСЯ В ПРОТИПРАВНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ? 🔺 Тиск з боку одноліткі...